Alarm dla Ksawcia

 

Akcja polegała na nagraniu filmiku z syreną i nominacji kolejnych OSP tak aby cała Polska usłyszała wołanie o pomoc chorego chłopca.

Wiadomość od organizatorów akcji:

„Witamy serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich członków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy nie raz okazywali już ogromne serca dla chorych dzieci do akcji pomocowej dla małego Ksawcia z Bartoszyc. Ksawcio to chory na rdzeniowy zanik mięśni 3 latek, który właśnie walczy o najdroższy lek świata Zolgensma. Czas ucieka, a jego zbiórka idzie bardzo powoli. To największa kwota, kosztorys leczenia w historii polskich zbiórek. W Polsce lek podawany jest tylko do 13,5kg. Ksawery otrzymał szansę podania leku w Niemczech, zostało mu tylko 400g zapasu wagi, ponieważ lek w jego przypadku będzie podany tylko do 15kg. Prosimy o pomoc dla chłopca poprzez symboliczne „zatrąbienie” wozem strażackim jako znak naszego desperackiego wołania na alarm o pomoc dla tego malucha oraz o nominacje kolejnych OSP.”

https://www.siepomaga.pl/alarmdlaksawcia