niedziela, 05 sierpień 2018 08:55

Ćwiczenia Komendanta Gminnego

4 sierpień 2018 r. - na miejsce corocznych manewrów  Komendant Gminny ZOSP RP gm. Wiśniowa dh Jan Świerszcz wybrał tym razem zakład handlowo – usługowy „Smrek” (tartak) położony w Wiśniowej.


W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych gm. Wiśniowa. Scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar wyposażenia maszynowni oraz składowanego w pobliżu drewna (tarcicy), przeszukanie zakładu w celu odnalezienia dwóch osób poszkodowanych ( pracowników zakładu ) i udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zorganizowanie odpowiedniego systemu dostarczania wody z rzeki oddalonej od zakładu ok. 1km. Dodatkowym utrudnieniem dla ćwiczących druhów była sobotnia wysoka temperatura powietrza. Strażacy wylali bardzo dużo własnego potu, by sprostać wyznaczonym zadaniom.
Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się spotkanie z obserwatorem z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach asp.sztab. Marianem Rokoszem na którym omówiono działania jednostek

 

Tekst: PSP Myślenice

Czytany 1308 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 wrzesień 2018 09:04
Więcej w tej kategorii: « Powalone drzewo Rozlany olej »